אודות הספרייה


 במשך שנים חלמנו להקים ספריית אמנות לצבור החרדי אשר תוכל לשרת את הסטודנטיות הלומדות ב”אמן” ואת הציבור הרחב החפץ באמנות אך, נקייה.
בכל פגישה או ישיבת צוות העלינו שוב ושוב את הרעיון להקמת ספרייה מותאמת לציבור החרדי אשר תשמש את הסטודנטיות בלימודיהן, למקורות השראה ודמיון, להעשרה ולדליית מידע ולהכנת שיעורים ועבודות גמר. כמו כן, תוכל הספרייה לעמוד לרשות הציבור הרחב, מורות למלאכה, נשים המפעילות קורסים עצמאיים לילדים בתחומי האמנות, לתלמידות סמינרים הלומדות במסלולי ארכיטקטורה, גרפיקה ותקשורת חזותית.
בכל פעם נתקלנו בבעיה משמעותית של מציאת חלל מתאים לספריה. באחת הפגישות ערכנו כל הצוות המורחב סיור מקיף במבנה המנהל הקהילתי עד שהגענו לחדר הסקה מיושן, חלוד שאינו נמצא בשימוש כבר שנים. תרומתה של קרן דבורה הייתה המכה בפטיש הסופי להגשמת החלום.וכך בהחלטה משותפת של עיריית ירושלים ומנהל קהילתי רוממה התחלנו בשיפוצים. א”א לומר שהיה קל, היה צריך לפנות הרבה מאוד אשפה חלודה ומיושנת ולשקם את החדר מן היסוד. במשך תקופה ארוכה עבד אב הבית המסור של ”אמן” ולדמיר פדרוביץ  על פינוי הדודים הישנים והחלודים, על טיוח הקירות, התקנת חלונות ודלת, ריצוף מחדש ושיקום כללי של החלל. במקביל לעבודות השיפוצים הוזמן ריהוט וציוד אלקטרוני חדיש, מחשבים, סורקים, מכונת צילום צבעונית ומכשור למינציה.
ביום ג’ כ”ו באייר תש”ע 15/5/2010  הגיעו הארגזים הראשונים עם הספרים והרגשנו שחלום הספרייה מתגשם. את הספרים התאמנו לכן הסטודנטיות והמבקרים לתועלתכן האישית ולקידומכם בתחומי האמנות.
חלום הספרייה התחיל להתגשם אך אנו מתכננים בעתיד להגדיל ולהרחיב את אוסף הספרייה ולקבוע לה משכן גדול ומרווח.