נעמה ארז


נעמה ארז

37 מ״ר

מיצב בטכניקה מעורבת, הקרנות וידאו ורישום על בד

——————————————

יורדת במדרגות הבניין, המבט לכיוון החלון החסום, לא ניתן להביט דרכו ובכל זאת מנסה להביט פנימה. פותחת את הדלת,  אני בבית.  בתוך המקום אליו חוזרת בכל יום.

יושבת על הספה מנסה להירגע מיום עמוס ולאסוף עצמי אל חצי היום הנוסף. קולות החיים מבעד לחלון לוקחים אותי איתם – ילדה קטנה רודפת אחרי אמה במעלה המדרגות וצועקת “אמא חכי לי”, “אני פה מותק” היא עונה לה; פסיעות השכן מבשרות שעוד מעט שקיעה או עליה במדרגות של השכן האחר, שהגיע הביתה בשעה הקבועה. אני יושבת וחווה את זמן הארועים בבנין.

השעות עוברות, אני מנסה לחיות את חיי הבית יחד עם האורגניזם החי של חדר המדרגות המתפרץ לביתי ומפר את המקום המאפשר “להרגיש בבית”.

סלון- מטבח מאופיין בתריס החלון הגדול החופף בין ביתי לחדר המדרגות בחוטים המתוחים צפוף, ועליהם מוקרן וידאו של המתרחש בחדר המדרגות מבין התריסים; אריחי המטבח בטפט קטיפה שחורה המודבק לאורך הקיר, עליו נרקמים פיסות מטבח רקומות ביד; חדר השינה נמתח כסימון של מיטה, כסימונים שנעשים באתרים ארכאולוגים, עמודי עץ תקועים ברצפה וחוטי כותנה מתוחים ביניהם; לוכדת דימויים מתוך הביתי, בובת הפאה בעלת הצוואר הארוך ליד מנורת הלילה ועוד סיטואציות כאלה ואחרות; היפה והמאיים, המצע השחור פולט אל החדר עוד ועוד רגעים, חלקי חיים,  ביחד יוצרות תחביר ביתי חדש בתוך יחידת הדיור, 37 מ״ר גודלה.

נעמה ארז
נעמה ארז

נעמה ארז
נעמה ארז

tabacalel17 (41)
נעמה ארז

tabacalel17 (42)
נעמה ארז