אסתר מלכה צרויה


אסתר מלכה צרויה

החללים שביניהם

וידאו, אנימציה ורישומים דיגיטליים

————————

רישום היה, וסביר להניח יישאר, המדיום האהוב עליי. אני נמשכת לקווים נקיים, שחור על גבי לבן, הדפסים ופורטרטים. המחברות שלי מתמלאות ברישומים של אנשים ודמויות, אמיתיים או בדויים. מקורם מעולם לא היה חשוב לי, אלא תמיד מה שנהיה מהם על הנייר.

 

המדיה החברתית ותרבות הפופ, נוכחים מאד בחיי ובעבודותיי. אני רותמת לטובת עבודותיי את טווח הקשב הקצר שאנשים נוטים לסבול ממנו בימינו. סידרת הרישומים האחרונה שלי החלה עם דיוקנאות אינסטגרם צבעוניים שעשיתי – דיוקנאות יחיד בעיקר – המכונים “סלפי”. יצרתי במהירות, באופן אינטואיטיבי מתוך דימויים שמשכו אותי. כל הדמויות בסדרה נצבעו בצבעים חיים והבעת פניהם דומה  אך בלתי מזוהה.

 

עבודות הוידאו שלי הם קטעי וידאו קצרים בלופ. הם נעים סביב מחשבות על חינוך ותרבות דתית. לרוב אני נעדרת מהפריים כדי להדגיש אלמנט מרכזי בתכנים ובאופי העבודות. העבודות האחרונות שלי מתמקדות בי כנושא. השתמשתי בדימוי פרונטלי, פשוט, הלופים הקצרים האלה, מייצגים את הדרך בה אני חיה את חיי. ההשראה באה אלי ברגעים חסרי חשיבות או משמעות, שחוזרים על עצמם לעתים כה קרובות עד שכמעט נהפכו להרגל. הגישה האסתטית המינימליסטית שאימצתי, באמצעות שחור-לבן מונוכרומטי, הייתה כביכול מעשה טיהור. תערוכת הווידיאו האחרונה שלי הייתה יחד עם זאת, התפוצצות דוממת של רגשות, שעוברת דרך  המהות הקצרה של המחווה.

 

אסתר מלכה צרויה
אסתר מלכה צרויה

אסתר מלכה צרויה
אסתר מלכה צרויה